Κυριακή 16 Μαρτίου 2014
Επεισοδιακό παιχνίδι στην Παραλία όπου η τοπική Δόξα νίκησε στις καθυστερήσεις του αγώνα με 1-0 την Δόξα Νιφορεϊκων.
Η ομάδα των φιλοξενούμενων έχουν πολλά παράπονα για την διαιτησία του Καλύβα που «φωνάζουν» για πέναλτι που δεν τους καταλογίστηκε στο 30’ σε ανατροπή του Ρηγόπουλου από τον Νταγιούκλα.
Επίσης διαμαρτύρονται για τις δύο αποβολές μία στο 50’ του Παναγόπουλου και μία στο 75’ του Αθανασόπουλου.
Χαρακτηριστικα  ο κυριος  Καλυβας αφου κιτρινισε ολη την ομαδα στην κυριολεξια μετα ειρωνευοταν τους ποδοσφαιριστες και τους ανθρώπους της Δοξας Νιφορεικων λεγοντας τους : "μην μιλατε  εγω είμαι ο Καλυβας και αν συνεχισετε να διαμαρτύρεστε θα τελειώσετε με 5 το ματς
είμαι διατηταρα και είμαι αυστηρος"..
χαρακτηριστικα στη φαση του 80 λεπτου η μπαλα περασε μισο μετρο αουτ και εδειξε σεντρα αλλα ευτυχως οι βοηθοι του ηταν σε καλη μερα...
Οι φιλοξενούμενοι τελειωσαν το ματς με 9 κιτρινες καρτες και 2 αποβολες..
Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα το παιχνίδι ήταν καλό με τις δύο ομάδες να έχει η κάθε μία τις δικές της ευκαιρίες. Η Δόξα Νιφορεϊκων απώλεσε καλή ευκαιρία στο 5’ μόλις λεπτό όταν ο Ρηγόπουλος σε τετ α τετ δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Παραλίας στέλνοντας την μπάλα άουτ. Στο 92 η Παραλία κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης με εκπληκτικό ανάποδο «ψαλίδι» του Παπουτσή.
Ο διαιτητής της αναμέτρησης Καλύβας μετά το τέλος του αγώνα χρειάστηκε να περιμένει στο κέντρο του γηπέδου αφού οι 70 περίπου φίλαθλοι που ακολούθησαν την ομάδα των Νιφορεϊκων ήταν εξαγριωμένοι για τις αποφάσεις του.
Η διοιηκηση της Δοξας Νιφορεικων ευχαριστει την ομαδα της Πραλιας για την φιλοξενια
ΔΟΞΑ ΠΑΡ.: Τρίγκας, Παλαιογιάννης, Γεωργικόπουλος, Μερλής, Νταγιούκλας, Οικονομόπουλος, Χατζηαναστασίου, Καρτατζόπουλος (80’ Καραπατάκης), Παπουτσής, Σπυρόπουλος (46’ Σιδέρης), Στουπάκης.
ΔΟΞΑ ΝΙΦ.: Πετρόπουλος Γ., Αθανασόπουλος, Παναγόπουλος, Αγγελόπουλος, Πετρόπουλος Δ. (67’ Μαγκαφάς Στ.Οδ.), Λιάκος, Βρίννιας (46’ Αντωνόπουλος), Τούντας Τ. (55’ Τούντας Α.), Λαμπρόπουλος, Μαγκαφάς Στ. Γ., Ρηγόπουλος